Karayel Elektrik Üretim A.Ş. Vize2-RES

Yerli, kaliteli, yenilenebilir ve çevreyle uyumlu dost enerji üretiyoruz.

service

Hayata dokunan...

Yatırım kararlarımızı ülkemizin enerji politikalarının ana hedefleriyle uyumlu olarak hayata geçiriyor; sürdürülebilir enerjiyi, sürdürülebilir kalkınmanın önemli bir unsuru olarak değerlendiriyor.

service

Yaşanabilir bir Dünya...

Daha temiz daha yeşil yarınlara ulaşmak için temiz enerji kaynakları kullanıyoruz.

service

Sosyal Sorumluluk ve Sürdürülebilirlik

Toplumdan aldığımızı topluma vermek için çevre dostu yenilenebilir sürdürülebilir kaynaklar ile enerji üretiyoruz. Daha temiz daha yeşil yarınlara ulaşmak için temiz enerji kaynakları kullanıyoruz. Hedefimiz gençlerimizin çevre bilinci ile büyümesi temiz enerji ile gelişmesidir.

service

Ortak değerlerimiz...

Çalışanlarımızın fikirlerini önemser, katılımlarını destekleriz. Her bir aile bireyimizin üstlendiği ve özveriyle yerine getirdiği görevler sayesinde başarıyı birlikte kucaklarız.

Ülkemizin gücüne güç katmak için çalışırız...

Doğru hamleyi

Doğru zamanda yapmak, hedefimizdir.

Karayel Elektrik Üretim A.Ş.

2007 yılında daha temiz, daha çevreci, daha yeşil bir Türkiye misyonu ile hayata başladık. Ülkemiz enerji ihtiyacımızın en yüksek olduğu Marmara Bölgesinde temiz enerji kaynaklarından enerji üretmek için Rüzgar Enerjisine odaklandık. Kırklareli Vize ilçesinde yapmış olduğumuz çalışmalar Vize-2 RES projesi ile meyvesini verdi. 2019 yılında Elektrik Piyasası Düzenleme Kurumundan Üretim Lisansımızı aldık ve 2020 yılında tesisimizi devreye aldık.

Lisans Kurulu Gücü
76,8 MW
Yıllık Beklenen Ortalama Üretim
240 Milyon kWh
Türkiyede Üretilen Elektromekanik Ekipman Oranı
52%

Şirketimiz Kurucu Ortakları

Nokta Yatırım Holding ve Yılsan Yatırım Holding'tir.